Przedstawiamy Wam ŚWIETLE.

To górnośląski świetlny demon nocny, dobry duszek przeświecający wędrowcom po zapadnięciu zmroku i spieszący z pomocą w razie tarapatów na szlaku. To niezwykła postać. Ukazywał się ludziom pod postacią świetlistej kuli (z zarysem ludzkiej twarzy), zawsze wtedy gdy ktoś dobry i uczciwy prosił o pomoc. Pomagała ona zgubionym ludziom w ciemnościach. Oświetlała im i wskazywała drogę. Często można było ją spotkać na rozdrożach dróg, w lesie, lub przy kapliczce. Trzeba było jej podziękować za pomoc „Bóg zapłać” , kto tego nie uczynił i okazał się gburem i niewdzięcznikiem, zdenerwowana Świetla mogła zamienić go w popiół.

Naszą Świetle utożsamiliśmy z przepiękną dziewczyną, która może pełnić pewnego rodzaju rolę „wróżki”. Ma niezwykłą MOC  – moc światła. Czym ono jest? To już zależy od Waszej interpretacji. Chcieliśmy aby, ten odcinek miał charakter nieco filozoficzny i chyba się udało 😊 Bo czym jest dla nas Światło? Jesteśmy pewni, że to doskonały początek rozmowy z naszymi dziećmi i podopiecznymi, z którego może wyniknąć wiele ciekawych wątków, począwszy od historii światła a skończywszy na filozofii dobra i zła.

Życzymy Wam wielu fantastycznych rozmów 😊

Film

Kulisy

Zadania

Przygotowaliśmy poniżej plik pdf. ze scenariuszem lekcji z myślą o dzieciach od 6 roku życia wzwyż. 

Zachęcamy Was gorąco do tego aby korzystać z lekcji wg. własnego uznania, kreatywnie, dostosowując go do własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasz projekt urozmaici Waszą edukację. 

Konkursy

Wyniki konkursu plastycznego

DZIĘKUJEMY serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wziąć udział w naszych twórczych działaniach i współtworzyć je z nami. Jesteśmy wzruszeni. Powstała przepiękna galeria prac. Wszystkie prace

więcej »

Domowa Księga Prawierzeń

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w KONKURSIE na najciekawszy wywiad z seniorami rodu, dotyczący domowych legend i wierzeń. Odwiedź babcię, dziadka, prababcie, pradziadka,

więcej »

O nas

teatrtrip-logo