Domowa Księga Prawierzeń

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w KONKURSIE na najciekawszy wywiad z seniorami rodu, dotyczący domowych legend i wierzeń.

Odwiedź babcię, dziadka, prababcie, pradziadka, ciotkę, wujka a może sąsiadkę i przeprowadź z nimi wywiad.

Zapytaj ich, czy znają jakąś rodzinną historię związaną z wierzeniami ludowymi? Być może słyszeli oni od swojej babci o przedziwnych stworzeniach, które zamieszkiwały w domu pod piecem? lub w piwnicy? A może ktoś ich kiedyś straszył Bebokiem lub innymi stworami potworami?

Koniecznie nagraj wywiad na telefon i prześlij na nasz adres stworypotworyziemislowianskiej@gmail.com z dopiskiem „konkurs- Domowa Księga Prawierzeń”. Czekamy na Wasze wywiady do 15 października 2020 roku.

3 najciekawsze wywiady zostaną nagrodzone książkami z serii Legendarz wydawnictwa BOSZ.

Rozwiązanie konkursu nastąpi 20 października.

Śledźcie nasz profil na facebook oraz Instagramie.

Stwórz razem z nami Domową Księgę Prawierzeń ?

Z nadesłanych materiałów zmontujemy Domową Księgę Prawierzeń, która będzie dostępna na naszej stronie www.stworypotwory.pl oraz na kanale youtube.

REGULAMIN KONKURSU
Domowa Księga Prawierzeń.

  1. Organizatorem konkursu jest TEATRTRIP – podróże ze sceną reprezentowanym przez Anna Bączek-Lieber.
  • Konkurs organizowany jest w ramach projektu Stwory Potwory ziemi słowiańskiej, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
  • Przedmiotem konkursu jest przeprowadzenie wywiadu z seniorami rodu, dotyczącego dawnych lokalnych wierzeń świeckich. Następnie nagranie go w formie pliku filmowego (max.5 minut.) – Możecie nagrać jednoosobową , własną wypowiedź – sprawozdanie z rozmowy/wywiadu z babcią lub dziadkiem. A jeśli ktoś, nie ma ochoty publikować swojego wizerunku, może nagrać tylko głos na tle ulubionego rodzinnego przedmiotu 🙂
  • Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży , seniorów i całych rodzin. W przypadku osób niepełnoletnich zgłoszenie wypełnia i podpisuje prawny opiekun.
  • Publikacja danych i wizerunków uczestników: Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów organizacyjnych Teatru Trip oraz zgody na nieodpłatne prawo publikacji przesłanego przez uczestników filmu / wizerunku do celów edukacyjnych i popularyzatorskich, w materiałach promocyjnych, prasie, na stronie internetowej Stwory Potwory ziemi słowiańskiej oraz Teatrtrip – podróże ze sceną, na profilach społecznościowych Facebook, Instagram wymienionych instytucji.
  • W celu wzięcia udziału w konkursie prosimy o wypełnienie zgłoszenia konkursowego, wydrukowanie go i podpisanie własnoręcznie  a następnie przesłania jego skanu razem z plikiem filmowym na adres stworypotworyziemislowiańskiej@gamial.com z dopiskiem „konkurs- Domowa Księga Prawierzeń” do 15 października 2020 roku.  Jeśli mieliby Państwo jakikolwiek problem z przesłaniem pliku filmowego prosimy o kontakt:  tel. 503606301. Możliwe jest również przesłanie pliku za pomocą https://wetransfer.com/ (w wersji bezpłatnej).
  • Podział nagród pozostaje w gestii Jury, powołanego przez Organizatora. Werdykt Jury jest ostateczny i niepodważalny. Nagrody zostaną przesłane na podany adres z zgłoszenia. Laureaci zostaną poinformowani mailowa o wygranej. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 20 października 2020 roku.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE