Przedstawiamy Wam LASOWIKA.

(Nazywano go również, m.in.: Leszy, Borowy, Laskowiec, Boruta, Borowiec.)

To postać niezwykła. Wierzono kiedyś, że zamieszkuje lasy, bory i mąci ludziom drogę.

Bardzo często postać ta przedstawiana jest jako zły i okrutny demon, a jej ilustracje naprawdę mogą przerazić swoim wyglądem. Spójrzcie na naszego Lasowika? Czy jest straszny?

Mamy nadzieję, że nie. Bardzo chcieliśmy, aby wzbudzał w Was pozytywne emocje. Poszukając informacji na temat tej postaci z demonologii słowiańskiej, skupiliśmy się przede wszystkim na jej pozytywnych cechach i chcieliśmy w naszym projekcie je uwidocznić.

Dla nas Lasowik jest prawdziwym bohaterem , dlaczego? Ponieważ jest STARŻNKIEM LASU ORAZ WSZYSTKICH ISTOST W NIM ZAMIESZKUJĄCYCH.

Las, drzewa to największy SKARB, który został dany człowiekowi. Ochrona lasu jest obowiązkiem ludzi. Uczmy tego dzieci. DRZEWA to ŻYCIE.

Naszym marzeniem jest, aby Lasowik mógł dla Was stać się PRWADZIWYM BOHATEREM.

A może planując kostium na przyszły bal przebierańców, ktoś z Was zechce wcielić się w postać Lasowika?

Zostań niezwykłym leśnym demonem, potrafiącym czarować podmuchem wiatru, plątać ludziom drogę, paraliżować ich i karać za ingerencję w leśny świat przyrody. Ale też postacią łaskawą, doceniającą tych , którzy te przyrodę szanują. 

Czy wyobrażacie sobie jak oryginalną postacią byście zostali? Gotowi na takie wyzwanie?

Film

Kulisy

Zadania

Przygotowaliśmy poniżej plik pdf. ze scenariuszem lekcji z myślą o dzieciach od 6 roku życia wzwyż. 

Zachęcamy Was gorąco do tego aby korzystać z lekcji wg. własnego uznania, kreatywnie, dostosowując go do własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasz projekt urozmaici Waszą edukację. 

Konkursy

Wyniki konkursu plastycznego

DZIĘKUJEMY serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wziąć udział w naszych twórczych działaniach i współtworzyć je z nami. Jesteśmy wzruszeni. Powstała przepiękna galeria prac. Wszystkie prace

więcej »

Domowa Księga Prawierzeń

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w KONKURSIE na najciekawszy wywiad z seniorami rodu, dotyczący domowych legend i wierzeń. Odwiedź babcię, dziadka, prababcie, pradziadka,

więcej »

O nas

teatrtrip-logo